Mødelokaler v. Schiller Office Hotel
20
Siddende gæster
20
Stående gæster
Nej
Egne drikkevarer
Nej
Egen mad
9
Langborde20
Runde borde20
TeaterJa
Mødelokaler250 m
MetroSe stedets faciliteter her
Om Mødelokaler v. Schiller Office Hotel
Mødelokalerne hos Schiller Office Hotel i hjertet af København tilbyder en fleksibel og professionel ramme for møder, konferencer og events med kapacitet fra ganske få deltagere til store forsamlinger. Lokalerne kan huse alt fra intime samtaler og workshops til konferencer. Uanset om I er 4 personer eller 20, leveres rammerne med kvalitet i både teknik, service og komfort.
Mødelokalerne spænder bredt: Der er lokaler med plads til op mod 10 personer, velegnede til ledermøder, interviews eller strategisamtaler, hvor graden af koncentration og fortrolighed er vigtig. Her findes fx navne som “Universal”, “Paramount”, “20th Century Fox” og flere andre, alle udstyret med moderne AV‑teknik, LED‑skærme, whiteboard og air‑condition. Disse rum er perfekte, når I ønsker høj funktionalitet i et mindre format.
Når der er behov for stor kapacitet, tilbyder Schiller Meeting Centre flere Ballroom‑muligheder: Ballroom 1 + 2 kan bruges samlet til op til 250 personer, hvilket gør det muligt at afholde større konferencer, firmafester eller events med middag og fest. Ballroom 1 og Ballroom 2 kan også anvendes separat med kapacitet på hhv. ca. 60 og 150 siddende, alt efter opstilling - så I har stor fleksibilitet i forhold til størrelse, stemning og indhold.
Forplejning, PA‑systemer, AV‑teknik og alt det praktiske er tilgængeligt - Schiller sørger for, at teknikken virker, at kaffen er klar, og at rammerne matcher arrangementets karakter. Lokalerne er tilgængelige for både medlemmer og eksterne gæster, hvilket gør centrets kapacitet og tilbud bredt tilgængeligt.
Atmosfæren er professionel, stilfuld og tilpas moderne, uden at være upersonlig. Placeringen i København N gør det nemt at komme til fra resten af byen, og rammerne indbyder til både effektivitet og inspiration - møder der ikke blot afvikles, men opleves.
Tøv ikke med at kontakte Rentspace for mere information! Vi sidder klar til at hjælpe med at gøre dit næste arrangement til en success.
Faciliteter
Har du særlige ønsker til faciliteter så undersøger vi det for dig. Kontakt os
SERVICES
Egen mad ikke tilladt
Egne drikkevarer ikke tilladt
Forplejning kan/skal leveres af venue
TEKNISK UDSTYR
Lydanlæg
TV
Wifi adgang
FACILITETER
Parkeringsmuligheder
Rygning tilladt (rygeområde)
UDSTYR
Høj musik tilladt
Langborde inkluderet
Rundborde inkluderet
Service inkluderet (bestik, tallerkener, glas)
Stole inkluderet
Tjenester
Rengøring inkluderet
Mødelokaler v. Schiller Office Hotel
København, Nannasgade 28
