Harlekin + Columbine v. Tivoli Congress Center
360
Siddende gæster
360
Stående gæster
Nej
Egne drikkevarer
Nej
Egen mad
312
Langborde180
Runde borde56
Klasserum360
Teater184
HesteskoNej
Mødelokaler310 m2
GulvarealOver 500 m
TogSe stedets faciliteter her
Om Harlekin + Columbine v. Tivoli Congress Center
Harlekin og Columbine er to sammenhængende og alsidige mødelokaler placeret i stueetagen i Harbour Tower med direkte adgang til foyerområdet. Kombinationen skaber et fleksibelt og professionelt eventspace, der egner sig særligt godt til konferencer, større møder, præsentationer, workshops og virksomhedsarrangementer, hvor der er behov for både plads og funktionel indretning.
De to lokaler kan anvendes samlet eller hver for sig, hvilket giver stor fleksibilitet i forhold til forskellige typer arrangementer. Sammen giver de mulighed for at skabe en dynamisk opsætning, hvor man kan kombinere oplæg, pauser, networking og eventuelle udstillinger i ét sammenhængende flow. Særligt Harlekin giver mulighed for at integrere udstillinger, hvilket gør det oplagt til events med produktfokus eller visuel formidling.
Lokalerne er udstyret med moderne AV-løsninger, herunder LCD-projektor og lærred eller 98” plasmaskærm, Wi-Fi, lydanlæg samt flipover. Derudover er der mulighed for mørklægning, hvilket gør rummet velegnet til præsentationer og events, hvor visuelle elementer skal stå skarpt. Kombinationen af teknisk udstyr og fleksible rammer sikrer en professionel og gnidningsfri afvikling af både små og store arrangementer.
Som en del af Tivoli Congress Center får du adgang til et af Københavns mest omfattende og fleksible konferencevenues. Her kan arrangementer skaleres og kombineres på tværs af lokaler, auditorier og foyerområder, alt sammen i en arkitektonisk ramme tegnet af Kim Utzon Arkitekter. Det giver mulighed for at skræddersy events, der passer præcist til behovet - uanset størrelse og format.
Den centrale placering i København gør det nemt for deltagere at ankomme fra både Hovedbanegården, lufthavnen og motorvejsnettet, mens de tilhørende faciliteter bidrager til en professionel og komfortabel oplevelse fra start til slut.
Harlekin & Columbine er for dig, der ønsker fleksible mødefaciliteter med moderne teknologi, stærke rammer og mulighed for at skabe større, sammenhængende events.
Tøv ikke med at kontakte Rentspace for mere information. Vi sidder klar til at gøre dit næste arrangement til en succes!
Faciliteter
Har du særlige ønsker til faciliteter så undersøger vi det for dig. Kontakt os
SERVICES
Egen mad ikke tilladt
Egne drikkevarer ikke tilladt
Forplejning kan/skal leveres af venue
TEKNISK UDSTYR
Projektor
Wifi adgang
FACILITETER
Overnatningsmuligheder
Parkeringsmuligheder
UDSTYR
Langborde inkluderet
Rundborde inkluderet
Service inkluderet (bestik, tallerkener, glas)
Stole inkluderet
Tjenester
Rengøring inkluderet
Eventtype
Harlekin + Columbine v. Tivoli Congress Center
København, Arni Magnussons Gade 2


