M/S Skipper v. Spar Shipping
40
Siddende gæster
72
Stående gæster
Nej
Egne drikkevarer
Nej
Egen mad
40
LangbordeNej
Mødelokaler02:00
LukkerUnder 100 m
BusSe stedets faciliteter her
Om M/S Skipper v. Spar Shipping
Salonen i Skipper v. Spar Shipping har plads til ca. 35 spisende gæster, alle med udsigt til de blå bølger. Ved stående arrangementer, har skibet en kapacitet op til 72 personer. Tag venner, kollegaer og familien med på Øresund - her venter et hav af oplevelser.
Besøg f.eks. den svenske ø Hven eller sejl en dejlig dagstur ud gennem Københavns havn og videre op gennem Øresund. Tag en gammel sweater på og nyd vandet, søen og den friske havluft på en herlig fisketur. Her kan alle deltage.
M/S Skipper er bygget i 1943 i Sverige som marinefartøj. Skibet kom til Danmark i 50'erne og midt 60'erne blev det ombygget til passagerfartøj. Spar Shipping købte skibet i 1999. M/S Skipper har hjemhavn i Lautrupskaj, Kalkbrænderihavnen.
Foruden M/S Skipper har Spar Shipping 5 skibe med forskellig kapacitet og størrelse: M/S Øby, M/S Bjørnsholm, og M/S Langø.
Hos Rentspace tilbyder vi fleksibel og gratis eventhjælp. Hvad enten det omhandler fest, møde eller andre eventtyper, står vi klar med personlig rådgivning, der forenkler din planlægningsproces. Du får tildelt din egen personlige eventkonsulent, som lytter til dine behov og drømme. Der stræbes efter at imødekomme disse på bedste vis. Gennem gensidig samarbejde kan der sagtens skabes et fantastisk arrangement med fokus på detaljerne og dit selskab.
Kontakt os, hvis du har fået interesse for Blomstersalen eller ønsker nærmere information.
Faciliteter
Har du særlige ønsker til faciliteter så undersøger vi det for dig. Kontakt os
SERVICES
Forplejning kan/skal leveres af venue
TEKNISK UDSTYR
Ingen valgte.
FACILITETER
Udendørsområde
Udsigt
UDSTYR
Service inkluderet (bestik, tallerkener, glas)
Tjenester
Rengøring inkluderet
M/S Skipper v. Spar Shipping
København, Kvæsthusgade 6H