Placeret i City Tower finder du mødelokalerne Akvariet 1 – 6 med plads op til 60 personer.
Alle mødelokaler er udstyret med LCD projektor og lærred eller 98” plasmaskærm, Wi-Fi, lydanlæg samt en flipover.
Om venue
Tivoli Congress Center er tegnet af Kim Utzon Arkitekter og er blandt Københavns største kongres- og konferencesteder. Tivoli Congress Center råder over 52 konferencelokaler og to auditorier af varierende størrelse og kan kombineres på et utal af måder. De kan således dække ethvert behov for events med sammenlagt op til 5.500 deltagere.
Tivoli Congress Center tilbyder 13 lokaler på 1. etage fordelt i 2 bygninger. Alle lokaler med det nyeste AV-udstyr, behagelige konferencemøbler og dagslys. Lokalerne varierer i størrelse fra 14 kvm til 60 kvm med plads fra 10 personer til 60 personer. 2 foyerområder på hver 200 kvm med mulighed for servering af forplejning og mindre udstillinger. Foyeren indeholder samtidig et businesscenter, hvor dine konferencegæster kan benytte computere og nemt kan printe boarding pass eller præsentationer.
Med en placering i hjertet af København har I let tilgang til Tivoli Hotel & Congress Center fra både Københavns Hovedbanegård og – Lufthavn samt kort afstand fra motorvejen, hvortil hotellet desuden tilbyder indendørs parkering. Mulighederne er endeløse på Tivoli Hotel & Congress Center – om end det er et mindre event eller den helt store firmafest, så garanterer vi en fantastisk og mindeværdig oplevelse!
Kapacitet

-
Stående

-
Siddende

-
Ved runde borde
Information

Mad og drikke
Egen mad ikke tilladt
Egne drikkevarer ikke tilladt
Forplejning kan/skal leveres af venue

Teknisk udstyr
Projektor
Wifi adgang

Facilitet
Overnatningsmuligheder
Parkeringsmuligheder

Udstyr
Der er ingen valgmuligheder.

Tjenester
Der er ingen valgmuligheder.
Send forespørgsel til Rentspace
Andre venues

Mødelokale 1 - 8 v. Roskilde Kongrescenter
Roskilde
5-150 personer

Salen v. Frederiksberg Kulturhus
Prisen er følgende:
-
Fredag og lørdag koster lokalet kr. 12.000
-
Hel weekend koster lokalet kr. 18.000
-
Rengøring er inkluderet i prisen
-
Dagsmøde fra kr. 8.500.-
Lokaleleje fra kr. 12.000.-
Frederiksberg
50-149 personer

Kørner Lounge v. Skuespilhuset
København
5-18 personer

Axelborgsalen v. Tivoli
København
80-349 personer

Klub Europa Lounge v. Brøndby Stadion
København
200-700 personer

Mødelokale Blixen v. Den Sorte Diamant