M/S Bjørnsholm Spar Shipping
M/S Bjørnsholm er bygget tilbage i 1916 i Holland og har sejlet både i Tyskland og Limfjorden, inden skibet lagde til i Nyhavn, hvor den nu har sin faste plads. Det er en charmerende båd med historie, der kan sætte rammerne for et anderledes arrangement for jeres gode selskab.
M/S Bjørnsholm kan medtage op til 170 passagerer – og med mulighed for spisning ombord med op til 140 gæster fordelt på to etager. Her giver du alle dine gæster første parkets udsigt til havet. På første sal er der også bar og dansegulv og der er rig mulighed for at festen kan fortsætte til langt ud på natten.
Foruden M/S Bjørnsholm har Spar Shipping tre skibe med forskellig kapacitet og størrelse. De tre skibe er henholdsvise M/S Øby, M/S Skipper og M/S Langø. Hvert skib har stadig sin autentiske stemning, hvor man føler sig draget af skibsuniverset og det dybe hav.
Hvis du holder sit arrangement hos Spar Shipping og på M/S Bjørnsholm er der garanteret en intim og magisk tur langt væk fra landjordens stress og jag. Rederiet har base i Nyhavn og løser enhver opgave, når det gælder transport af mennesker til søs. Der tilbydes stor fleksibilitet og deres ekspertise ligger blandt andet i at afvikle sejladser. Spar Shipping kan tilbyde en professionel vinkel på et arrangement ud over det sædvanlige. Inviter til firmafest, fødselsdag, bryllup eller andre former for middagsselskaber, hvor der ønskes uforglemmelige rammer.
Rentspace yder gratis og personlig hjælp til planlægning af en bred vifte af arrangementer. Vi forenkler planlægningen og gør det nemmere for dig at fokusere på dine gæster. Vi leverer de bedste omgivelser i professionelle og optimale rammer, hvor der er fokus på detaljer samt helhedsoplevelsen.
Kontakt os hvis M/S Bjørnsholm har interesse, og du gerne vil høre nærmere. Vi kan ligeledes arrangere en rundvisning af bådens lokaler, hvilket vi altid anbefaler for at opleve dets fulde potentiale og mange muligheder.
Kapacitet

170
Stående

140
Siddende

-
Ved runde borde
Information

Mad og drikke
Egen mad ikke tilladt
Egne drikkevarer ikke tilladt
Forplejning kan/skal leveres af venue

Teknisk udstyr
Der er ingen valgmuligheder.

Facilitet
Naturomgivelser
Terasse / veranda
Udendørsområde
Udsigt

Udstyr
Service inkluderet (bestik, tallerkener, glas)

Tjenester
Rengøring inkluderet
Send forespørgsel til Rentspace
Andre venues

Cakes & Dreams v. Zoo
København
4-80 personer

Herreværelset v. Odd Fellow Palæet
København
15-40 personer

Dansesalen v. Kronborg
Helsingør
200-350 personer

Balsalen & Vinkælderen v. Villa Kultur
København
30-100 personer

Lille Sal v. Docken
København
20-100 personer

Vikingesalen v. Ravnsborg