Biblioteket v. Admiral Gjeddes Gaard
10
Siddende gæster
10
Stående gæster
Ja
Egne drikkevarer
Ja
Egen mad
10
LangbordeJa
Mødelokaler23:00
Lukker250 m
TogSe stedets faciliteter her
Om Biblioteket v. Admiral Gjeddes Gaard
Biblioteket i Admiral Gjeddes Gaard er et historisk og stemningsfuldt lokale, der indbyder til refleksion og fordybelse. Gennem århundreder har stedet dannet ramme om akademisk, kulturelt og politisk aktivitet med deltagelse af prominente personligheder som Ludvig Holberg, Tom Kristensen og Th. Stauning. Det intime bibliotek er ideelt til møder, hvor ro og historie skaber en unik atmosfære.
Lokalet ligger i en aflukket gård, hvor der kun afholdes ét møde ad gangen, hvilket sikrer eksklusivitet og fuld opmærksomhed fra stedets engagerede og fleksible personale. Biblioteket kan huse op til ca. 35 personer til dagsmøder og ca. 60 personer til ”gå hjem”-møder.
Udover den rolige og historiske atmosfære tilbydes der stempelkaffe, et udvalg af tesorter fra bl.a. Perch’s tehandel og økologiske drikkevarer som Søbogaard saft. Som en ekstra forkælelse kan deltagerne nyde frugttærter eller Summerbird-flødeboller. Et lille foredrag om Admiral Gjeddes Gaards rige historie kan også inkluderes, hvilket gør ethvert møde til en uforglemmelig oplevelse.
Faciliteter
Har du særlige ønsker til faciliteter så undersøger vi det for dig. Kontakt os
SERVICES
Egen mad tilladt
Egne drikkevarer tilladt
Forplejning kan/skal leveres af venue
TEKNISK UDSTYR
Lydanlæg
Mikrofon
Whiteboard
Wifi adgang
FACILITETER
Udendørsområde
UDSTYR
Langborde inkluderet
Rundborde inkluderet
Service inkluderet (bestik, tallerkener, glas)
Stole inkluderet
Tjenester
Rengøring inkluderet
Biblioteket v. Admiral Gjeddes Gaard
København, Store Kannikestræde 10