Mødelokaler v. City Meetings
72
Siddende gæster
72
Stående gæster
Ja
Egne drikkevarer
Ja
Egen mad
Ja
Mødelokaler250 m
MetroSe stedets faciliteter her
Om Mødelokaler v. City Meetings
Mødelokaler v. City Meetings
Mødelokaler v. City Meetings består af fire lokaler Tordenskjold, H.C. Andersen, Majestæten og Den lille Havfrue, der danner hyggelige rammer for dit næste møde eller teambuilding event. Da lokalerne varierer i deres størrelse giver det mange forskellige muligheder alt afhængigt af behov. Der er plads til rig udfoldelse i forhold til stoleopsætning og mødeformat. Alt i alt får du her et lokale, der giver ro til at fokusere på det, I mener er det mest vigtige den dag.
Mødelokalerne har en maks kapacitet på mellem 36 og 72 personer, og minimum antal på ca 10. Derudover er der i H.C. Andersen lokalet et loungeområde i lokalet, som I frit kan bruge i pauserne.
Alle disse mødelokaler ved City Meetings varierer som sagt i størrelse og er sat forskelligt prismæssigt. Hvis I kunne tænke jer at vide præcist hvad disse er skal I være hjerteligt velkommen til at kontakte os og det gælder også, hvis I har nogle spørgsmål overhovedet.
I tilfælde af, at City Meetings lokaler ikke helt møder din behov skal du være velkommen til at tage et kig på resten af det store udvalg af mødelokaler vi har her hos Rentspace.
Faciliteter
Har du særlige ønsker til faciliteter så undersøger vi det for dig. Kontakt os
SERVICES
Egen mad tilladt
Egne drikkevarer tilladt
Forplejning kan/skal leveres af venue
TEKNISK UDSTYR
Projektor
TV
Wifi adgang
FACILITETER
Parkeringsmuligheder
UDSTYR
Service inkluderet (bestik, tallerkener, glas)
Tjenester
Rengøring inkluderet
Eventtype
Mødelokaler v. City Meetings
København, Amaliegade 36