Dock House v. Docken
Docken har tidligere været brugt som Saltlager, men har efter omdannelse i 2006 lagt hus til tusindvis af festglade gæster. Dock House er det meget intime og fritliggende hus, beliggendes ved siden af de store og imponerende lokaler ved Docken.
Huset kan med fordel lejes separat og er især velegnet til festerne, hvor der skal være plads til høj musik, bar og dans hele natten.
Dæk op med flotte runde borde, hvide duge og kandelabre og sæt dit eget præg med personlige dekorationer og gør lokalet klar til konfirmation, bryllup, barnedåb eller fødselsdagen.
Stuen er indrettet med bar og mulighed for fx. dansegulv eller loungeområde. Fra stuen er der også adgang til den store terrasse og strandområdet udenfor Docken. Med udsigt til Øresund og med terrasse- og sandområde ud til vandet, er der også mulighed for at arrangere vielse i sandet.
Dock House kan også bruges til møder, hvor etagerne aktivt bruges til opdeling af deltagerne.
Rentspace hjælper gerne med planlægningen af dit kommende event. Vi tilbyder gratis og personlig betjening, hvis du skal afholde fx et bryllup eller både store konferencer eller mindre møder. Gennem godt samarbejde stræber vi efter at imødekomme alle dine ønsker og skabe professionelle og uforglemmelige rammer for dig og dine gæster.
Hvis du har spørgsmål til Dock House eller Dockens andre muligheder, er du velkommen at kontakte os.
Kapacitet

55
Stående

55
Siddende

-
Ved runde borde
Information

Mad og drikke
Egen mad ikke tilladt
Egne drikkevarer ikke tilladt
Forplejning kan/skal leveres af venue

Teknisk udstyr
Der er ingen valgmuligheder.

Facilitet
Balkon
Have
Parkeringsmuligheder
Rygning tilladt (rygeområde)
Terasse / veranda
Udendørsområde
Udsigt

Udstyr
Høj musik tilladt
Service inkluderet (bestik, tallerkener, glas)

Tjenester
Der er ingen valgmuligheder.
Send forespørgsel til Rentspace
Andre venues

Aloë Cocktailbar
København
30-55 personer

Landsholdet Lokaler
Lokaleleje fra kr. 6.000.-
Herlev
10-100 personer

Copenhagen NXT Door
Kontakt os for tilbud.
Kuvertpris fra kr. 1250,-
København
25-120 personer

Roma Logen v. Brøndby Stadion
København
14-16 personer

Ø64
Lokaleleje fra kr. 10000.-
København
20-60 personer

Vilfort Lounge v. Brøndby Stadion